sobota, 4 maja 2013

Recenzja filmu Sala Samobójców


                                                 Sala Samobójców” jest kolażem różnych osobowości. W reżyserii Jana Komasy ujrzeć mogliśmy losy Dominika Santorskiego (Jakub Gierszał) – nastolatka, który w życiu poszukuje miłości, akceptacji i zrozumienia, czego jego na pozór idealni rodzice nie dają mu.
Zapewniają chłopakowi jedynie dobra materialne. Dominik wkrótce z braku akceptacji wśród rówieśników znajduje sposób na odsunięcie się od świata rzeczywistego. Drogą ucieczki okazuje się Internet, wirtualny świat dla elitarnego towarzystwa szybko zastępuje mu prawdzie życie. Tworzy własnego awatara – postać, która wygląda tak, jak tylko chce tego Dominik. Ważnym punktem w życiu głównego bohatera jest postać Sylwii, granej przez Romę Gąsiorowską, którą to poznaje w Sali Samobójców, a w której z czasem zakochuje się podczas regularnych spotkań w sieci.
Wielką zaletą filmu jest technika stworzenia miejsca – SS – po raz pierwszy w polskim kinie została użyta technika animacji połączona z filmem fabularnym. Postacie wirtualne są stworzone z niesamowitą perfekcją. Kolejnym wielkim plusem filmu jest ścieżka dźwiękowa. Muzyka użyta jest w odpowiednich momentach, doskonale wpasowuje się do obrazu przedstawionego w danej chwili na ekranie.
Problematyką poruszoną w obrazie Komasy jest brak zainteresowania swoim dzieckiem , jego problemami przez rodziców, a także oszukiwania siebie, że wszystko jest dobrze, gdy tak naprawdę jest odwrotnie. Film przemawia jak najbardziej do młodych ludzi, posiada własny kod, którym się kieruje, a zawarty w nim język nowoczesności w trafia bez problemu do młodzieży. Oprócz tego film opowiada o emocjach, uczuciach i drzemiących w każdym z nas negatywnych stronach naszej osobowości.
Obraz nakręcony jest z pozycji młodego odbiorcy. Jego wielką zaletą jest trzymanie widza w napięciu, przekazywanie wszystkich „informacji” szczegółowo, z przejęciem, a przy tym wszystkim nie manipuluje widzem.                                9 komentarzy:

 1. Inspirujesz ! Bardzo ciekawa tematyka. http://zdesperowanaa.blogspot.com/ Na moim blogu znajdziecie wszystko co dusza czuje, piszę tu pod wpływem natchnienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym przeklinaniem to muszę spróbować . :D

  http://liday21.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahh chętnie poczytam ;)
   No trzeba , trzeba jakoś

   Usuń
 3. Ja mam pytanie - czy wstawisz jakieś swoje dzieło na bloga? Rysunek, może wiersz jeśli piszesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne postaram sie napisać wiersz a na jaki temat?
   Dasz mi moze swój blog?

   Usuń
  2. hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha dobra, najpierw go muszę założyć xD

   Usuń